#Lisek Ibisek pomoże dzieciom zrozumieć świat! - Fundacja Podaj Dalej - jeden procent podatku na pomoc i rehabilitację dla osób niepełnosprawnych - fundacja Doktor Janaszek

#Lisek Ibisek pomoże dzieciom zrozumieć świat!

27 marca w konińskim studio Meloradia 99,6 odbyły się nagrania do słuchowiska
„Lisek Ibisek i przyjaciele”. To zapewne nie przypadek, że prace nad nim rozpoczęły się
w Międzynarodowym Dniu Teatru. Słuchowisko współtworzą nasi najmłodsi podopieczni
i wolontariusze.

 

 

 

 

– Słuchowisko jest szczególnym rodzajem teatru. Nie ma tu możliwości zagrania ciałem, gestem czy mimiką. Aktorzy budują postać
i nadają jej charakter wykorzystując jedynie swój głos – podkreśla Anna Rosiak – Walczak, pedagog i autorka serii 12 opowiadań o przygodach Liska Ibiska. – Nagrania poprzedziliśmy warsztatami teatralnymi, podczas których uczestnicy pracowali nad modulacją głosu, oddechem oraz interpretacją tekstu.

 

CISZA NAGRANIE!

 

Każdy z bohaterów po wejściu do studia wziął kilka głębokich oddechów, odbył krótką próbę i ruszył do dzieła. Dźwięk rejestrował Mateusz Krzesiński, redaktor Meloradia, który również zmontuje materiał i wzbogaci go o efekty dźwiękowe. Można było zauważyć, jak po włączeniu mikrofonów stres mijał, a całość nagrania odbywała się bardzo płynnie. Wszyscy wykazali się dużym zaangażowaniem i solidnym przygotowaniem. Po zakończeniu danego nagrania lektorzy odsłuchiwali swoje kwestie i nie da się ukryć, że to co słyszeli robiło duże wrażenie.

 

Opowiadania o Lisku Ibisku to zbiór przygód liska mówiącego ludzkim głosem i żyjącego wśród ludzi. Pozostali bohaterowie to dzieci, które przeżyły historie wraz z liskiem. Opowiadają o problemach, które mogą spotkać każdego. Stres, lęk czy niepełnosprawność to tematy ważne do poruszenia wśród najmłodszych.

 

W jednym z opowiadań występuje Alicja – dziewczynka, która kocha naturę. W tę rolę wcieliła się Jagienka Karczyńska – podopieczna i wolontariuszka naszej Fundacji. – Lubię rozmawiać ze zwierzętami. O naturę dbam każdego dnia! Segreguję śmieci, oszczędzam wodę i prąd. – mówi Jagienka.

 

Na Liska trzeba jeszcze chwilę poczekać

 

– Za kilka tygodni słuchowisko wraz z opowiadaniami do czytania i ze scenariuszami lekcji trafi do szkół i przedszkoli w całej Polsce. Do książeczki piękne ilustracje wykonała Aniela Gach. Materiały będzie można wykorzystać w klasie lub na zajęciach zdalnych podczas pandemii. Wierzę, że będzie to świetna inspiracja dla wychowawców i pedagogów. To kolejny ważny materiał, który udostępnimy do bezpłatnego pobrania. – podkreśla Zuzanna Janaszek – Maciaszek, Prezes Fundacji. – Słuchowisko współtworzą nasi najmłodsi podopieczni oraz wolontariusze. Chcemy pokazać, jak wiele mają do zaoferowania, jak bardzo są wrażliwi i utalentowani, a jednocześnie gotowi, aby robić coś dla innych.

 

Wszystkie działania realizujemy dzięki ING Bankowi Śląskiemu, który współfinansuje projekt. Druga część nagrań odbędzie się
17 kwietnia. Przed nami jeszcze wiele pracy by „Lisek Ibisek” mógł trafić do czytelników i słuchaczy.

Obiecujemy, że warto czekać!

 

Komentarze są wyłączone.
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021 - podajdalej.org.pl