KURSY. Kurs prawa jazdy dla osób z niepełnosprawnością

Miło nam poinformować, że Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ rozpoczęła współpracę z firmą TURBO, która od wielu lat specjalizuje się w szkoleniu kierowców.

Razem tworzymy więcej przestrzeni do aktywizacji dla osób z niepełnosprawnością, które chcą być jeszcze bardziej niezależne i samodzielne. Dzięki współpracy osoba z niepełnosprawnością może zdobyć prawo jazdy kategorii B w samochodzie z automatyczną skrzynią biegów i oprzyrządowaniem, a także nauczyć się samodzielnego wsiadania i wysiadania z samochodu, samodzielnego spakowania wózka inwalidzkiego.

 

Pozwoli to osobie z niepełnosprawnością samodzielnie bez skrępowania i pomocy innych wyruszyć nawet w daleką podróż, zrobić sobie przerwę na tankowanie, restaurację, zwiedzanie czy skorzystanie z toalety.

 

Jeżeli mieszkasz poza Koninem, to możesz skorzystać z noclegu w przystosowanym do Twoich indywidualnych potrzeb miejscu, co ograniczy koszty związane z dojazdem na kurs i czas, który Twoi najbliżsi muszą poświęcić na dowiezienie i odwiezienie Cię z kursu.

 

Co trzeba zrobić?

  1. Skorzystać z linku, aby dowiedzieć się więcej o programie AKTYWNY SAMORZĄD

https://www.pfron.org.pl/o-funduszu/programy-i-zadania-pfron/programy-i-zadania-real/aktywny-samorzad/komunikaty-dotyczace-programu/aktywny-samorzad-w-2018-roku/

  1. Pobrać lub odebrać z właściwego PCPRu wniosek i załączniki – najlepiej w min. 2 egzemplarzach.
  2. Wypełnić właściwy wniosek dot. Obszaru A, Zadanie 2 programu wraz z załącznikami
  3. We wniosku wpisać właściwe kwoty dofinansowania: dla kursu i egzaminu to 1600,00 zł i dla noclegu, wyżywienia lub dojazdów na zajęcia to 600 zł.
  4. Złożyć odpowiedni wniosek do właściwego, ze względu na miejsce zamieszkania PCPRu do dnia 30 sierpnia 2018 roku.
  5. Jeżeli nie dasz rady wypełnić wniosku, to skontaktuj się z nami

 

Tel. 63 211 22 19

e-mail: karol.wlodarczyk@podajdalej.org.pl

 

 

Brak komentarzy

Napisz swój komentarz

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 - podajdalej.org.pl