#Arteterapia. Intensywny wrzesień

Wrzesień już za nami, a wraz z nim zakończyło się 6 z 10 trzydniowych warsztatów arteterapeutycznych.

Rozpoczęliśmy dwoma warsztatami z  plastykoterapii, gdzie w twórczy sposób uczestnicy mieli przyjemność obcować z naturą, szkolić swoje zdolności manualne oraz poznawać samego siebie. Pracowali również nad swoja akceptacja oraz nad tym w jaki sposób najlepiej usamodzielniać i uświadamiać swoich podopiecznych. Prowadząca Basia zarażała uśmiechem oraz pasją, która udzielała się uczestnikom oraz wolontariuszom.

 

W środku września zaszczyciła nas Marta Berdel, która odkrywała wraz z uczestnikami pasje tańca kreatywnego w edukacji. Prowadząca  zachęcała do pracy z własnym ciałem oraz przekonywała do tworzenia nowych, unikatowych kompozycji tanecznych. Na sali panowała radość oraz duch tworzenia.

 

 

Kolejnym pakietem warsztatów były warsztaty dramy stosowanej jak również następujące zaraz po nich dramy stosowanej z dodatkiem teatru interaktywnego z teatrem forum. Prowadząca Ola Chodasz zwróciła na siebie uwagę otwartością oraz aktywnym prowadzeniem zajęć. Uczestnicy byli oczarowani sposobem przekazania informacji oraz wykorzystaniem każdej minuty na efektywna pracę. Wielu z nich potwierdziło, że nie miało pojęcia, że tak szeroko można wykorzystać elementy dramowe w pracy z podopiecznymi. Podkreślali, że to doskonały sposób na przełamanie własnych barier oraz na mówienie o swoich emocjach. Wszyscy wyjechali z Konina bardzo zadowoleni oraz pełni nowych inspiracji.

 

Wrzesień zakończyły warsztaty biblioterapii pod przewodnictwem Aleksandry Tomkowiak. Jakie zdziwienie zastało uczestników, gdy okazało się, że to nie jest starsza Pani czytająca książkę na środku sali tylko osoba pełna werwy wykorzystująca książkę do prac manualnych i dającą jej drugie życie. Warsztat był pełen niespodzianek! Zaskoczeni uczestnicy mieli okazje do stworzenia swoich własnych historii. Bardzo miło było usłyszeć, że niektórzy z nich byli zdziwieni, że w Koninie odbywają się warsztaty arteterapii na tak wysokim poziomie. Podziękowaniom nie było końca.

 

I my dziękujemy!!! Podajcie dalej zdobyta wiedzę 🙂

 

 

Projekt współfinansowany ze środków PFRON.

Brak komentarzy

Napisz swój komentarz

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020 - podajdalej.org.pl