#ARTETERAPIA -warsztat zabawoterapii za nami!

Co może robić terapeuta, wolontariusz czy opiekun osoby z niepełnosprawnością w czerwcowy weekend? Może być na warsztacie arteterapii w Koninie, gdzie doskonali swój warsztat pracy, dzieli się pomysłami i doświadczeniami oraz poznaje swoje dotychczas nieodkryte możliwości!

 

 

 

 

 

10-12 czerwca br. grupa terapeutów z różnych stron Polski spotkała się na zorganizowanym przez nas warsztacie zabawoterapii, który został poprowadzony przez doskonałe praktyczki- Iwonę Cichocką i Lucynę Sapalską. Zabawa i terapia? Da się to połączyć? Oczywiście, kto powiedział, że terapia to sztywne metody i techniki, które mają służyć wyłącznie jako działania wspierające. Umiejętność przeprowadzenia terapii w sposób atrakcyjny dla podopiecznego jest kluczem. Pozwala to na bardziej efektywne działanie i większe osiągnięcia w dążeniu do celu. Praca z osobami z różnymi trudnościami, w różnym wieku wymaga elastyczności i pomysłowości. Grupa uczestników tego warsztatu pokazała nam, że to wszystko ma w sobie! Terapia z wykorzystaniem elementów zabawy trafia do dzieci i młodzieży, ale nie da się ukryć, że dorośli są równie zadowoleni.

 

Podczas warsztatów powstało wiele inspirujących pracy. W zabawoterapii wykorzystać można wszystko! Uczestnicy doskonalili swój warsztat wykorzystując elementy muzykoterapii, choreoterapii, skulpturoterapii, plastykoterapii, biblioterapii, dramy stosowanej.  Dużym blokiem tematycznym było rozwijanie sprawności intelektualnej.

 

Bardzo dziękujemy uczestnikom za zaangażowanie i udział w warsztatach, a prowadzącym za podzielenie się wiedzą i odzwierciedlenie jej w praktyce.

 

Dziękujemy za przybycie i zapraszamy za rok!

 

…a ta było na warsztacie #ZABAWOTERAPIA

 

Projekt „Arteterapia drogą do twórczej integracji VII” jest realizowany dzięki dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i 1% podatku.

 

Komentarze są wyłączone.
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2022 - podajdalej.org.pl