#Arteterapia w pigułce, czyli ABC arteterapii

Miniony weekend poukładał nam się idealnie jak w ABCadle. 16-18 września odbył się kolejny warsztat #ArteterapiaDrogąDoTwórczejIntegracjiVII, który były namiastką wielu różnych form arteterapeutycznych.

 

 

 

 

Warsztat #ABCarteterapii- arteterapia w pigułce to prawdziwe kompendium wiedzy i praktyki obejmujące wachlarz działać terapeutycznych wykorzystujących biblioterapię, plastykoterapię, filmoterapię, choreoterapię, skulpturoterapię i inne formy arteterapii. Uczestnicy zapoznali się z namiastką kilku form terapii zaczerpniętych z różnych dziedzin. Pozwoliło im to na poznanie wielu dróg i możliwości, które mogą wykorzystać w swojej pracy. Proponowane pomysły i inspiracje był uniwersalne. Każdy mógł dostosować je do możliwości swoich podopiecznych i odpowiedzieć na ich potrzeby. Był to również czas, który pozwolił wielu osobom uświadomić sobie co jest im bliskie. Na podsumowaniu uczestnicy warsztatu zaznaczyli, że bardzo cennym elementem tych spotkań byli oni sami. Dzielenie się doświadczeniem, które poszerza się każdego dnia o nowe sytuacje i działania pozwala terapeutom na czerpanie od siebie wiedzy, sposobów rozwiązywania sytuacji trudnych i działa jak superwizja, która dla osób pracujących z drugim człowiekiem jest lustrem dającym świeże spojrzenie na codzienność.

 

Bardzo dziękujemy Iwonie Cichockiej, która w kreatywny i motywujący sposób wzbogaciła warsztat terapeutów z różnych stron Polski. Wolontariuszom: Pani Iwonie i Pani Pauli z całego serca dziękujemy! Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy powodzenia! Jesteśmy przekonani, że będziecie Podawać Dalej zdobyte umiejętności i dobro, które w Waszych sercach gości <3

 

Fundacja imienia Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ od ponad 10 lat organizuje warsztaty terapii przez sztukę dzięki wsparciu PFRON- Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Warto połączyć piękno z nauką 🌹🌸♥️ #arteterapia #fundacjapodajdalej #rozwój

Komentarze są wyłączone.
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2022 - podajdalej.org.pl