#arteterapia Teatr żywego aktora - Fundacja Podaj Dalej - jeden procent podatku na pomoc i rehabilitację dla osób niepełnosprawnych - fundacja Doktor Janaszek

#arteterapia Teatr żywego aktora

Projekt  „Arteterapia drogą do twórczej integracji V” realizowany przez Fundację im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ ma wiele odsłon. Każda z osób chcących rozwinąć swoje umiejętności znajdzie najlepsze dla siebie warsztaty.

W ostatni weekend lutego w Koninie spotkali się pasjonaci teatru. Warsztat ‘Teatroterapia – teatr żywego aktora” prowadził fantastyczny praktyk z ogromnym doświadczeniem – Janusz Szymański, który podsumowując warsztaty powiedział:

 

Mam bardzo dobre wrażenia z tych warsztatów, fantastycznie, że mogliśmy się spotkać i popracować. A obecnie nie jest to przecież łatwe. Jest dobra energia, ludzie chcą ze sobą współpracować, nie tracą czasu na „wyczuwanie się’ Od początku czułem, że z taką grupą mogę dużo – to fajne uczucie, że nie muszę się ograniczać.

 

Eksplorowaliśmy różne metody pracy z ciałem i jest ona fajnie wykonywana przez uczestników. Oni to czują, widać, że nie ma między nimi blokad. Tu nieco dyskomfortu mamy w związku z codzienną zmianą sali (dziś mamy najlepszą salę) – to też okazja żeby podkreślić jak ważne są odpowiednie warunki do pracy z ciałem. Ciało pracuje lepiej gdy pomieszczenie jest ciepłe, ma odpowiednią podłogę.

 

Robimy bardzo różne rzeczy gdzie trzeba wyjść poza schemat. Kiedy tak jak na tych warsztatach są ludzie pracujący z ludźmi – pokazuję różne narzędzia jak powinni z nimi pracować by pracować dobrze, dbając również o bezpieczeństwo. Nie krzywdzić pracując z ciałem. Tak by osoba, którą przekonujemy do trudnej pracy czuła się bezpiecznie.

 

Większy wachlarz ćwiczeń pozwoli uczestnikom warsztatów na łatwiejszą pracę w ich ośrodkach – ukierunkowanie na pracę z ciałem i zadania aktorskie. Ekspresja, wyrażenie siebie niewerbalne powinny być komfortowe i zrozumiałe dla osób, z którymi pracujemy oraz dla obserwatorów.

 

Uczestnicy chętnie dzielili się swoimi wrażeniami z warsztatów.

 

– Dużo się działo! Bardzo dużo emocji, dużo ruchu- ćwiczenia bardzo kreatywne i wciągające. – Udało mi się przełamać wiele swoich cielesnej granic. Choć było bardzo angażująco to jednocześnie jestem bardzo zrelaksowana psychicznie.

– Rewelacyjny kontakt z drugim człowiekiem i samym sobą. Prowadzący czarodziej – wspaniały praktyk.

– Rewelacyjny merytoryczny warsztat, otwarci ludzie I prowadzący z ogromnym doświadczeniem.

– Wspaniale doświadczenie, które pamięta się długo.

– Super warsztaty i boski Janusz!

– Mega.! Za siódme poty i masaż dziękuję.

Anna Klechniowska

 

 

 

Komentarze są wyłączone.
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021 - podajdalej.org.pl