ARTETERAPIA. Plastyka jest dobra na wszystko

W dniach 05-07 października 2018 odbył się już ostatni warsztat plastykoterapii, prowadzony przez Basię Kasprzak.

Po raz kolejny uczestnicy mogli przekonać się i poczuć na własnej skórze, że plastyka jest jak lekarstwo, które pozwala oderwać myśli od codziennych trosk i zmartwień.

 

 

 

 

 

Trzy dni pełne kolorów, spędzone w cudownej atmosferze pozwoliły każdemu uczestnikowi w sposób niewerbalny wyrazić swoje myśli i emocje. Oto jedna  z krótkich opinii powarsztatowych:

 

„W miniony weekend miałam przyjemność wziąć udział w warsztatach z plastykoterapii prowadzonych przez energiczną i pomysłową Basię. Podczas trzydniowego szkolenia poznałam wiele ciekawych sposobów wyrażania swoich emocji za pomocą farb, kredek oraz wszelkich materiałów wtórnych. Samodzielne wykonanie zaproponowanych prac pomogło mi wejść w rolę uczestnika zajęć. Dzięki temu prowadząc w przyszłości zajęcia z arteterapii będę potrafiła przekazać uczestnikom wskazówki niezbędne do wykonania zadań, a także dostosować poziom trudności do indywidualnych potrzeb i możliwości uczestników. Podczas warsztatów nie zabrakło miejsca na zabawy integracyjne, które rozluźniły atmosferę w grupie i ułatwiły współpracę. Bardzo cieszę się, że mogłam uczestniczyć w szkoleniu. Zdobytą wiedzę i zaczerpnięte pomysły wykorzystam nie tylko w pracy, ale też w domu do wykonywania ciekawych ozdób i dekoracji.”

 

 

Podsumowując warsztaty plastykoterapii nasuwają się słowa słyszane od uczestników:

„dawno tak dobrze się nie czułam”, „odpoczęłam”, „było świetnie”, „cudowni ludzie”, „chcemy jeszcze raz!”.

Dziękujemy Basiu!

 

 

Projekt „Arteterapia drogą do twórczej integracji III” współfinansowany ze środków PFRON i 1% podatku.

 

 

Brak komentarzy

Napisz swój komentarz

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020 - podajdalej.org.pl