ARTETERAPIA. Czym jest biblioterapia?

 

Odpowiedzi na to i inne pytania, związane z bardzo ciekawą formą arteterapii, poznaliśmy podczas weekendowych warsztatów biblioterapii (20-22.07.2018). Prowadziła je pełna pasji biblioterapeutka Aleksandra Tomkowiak.

 

 

 

 

Podczas tych warsztatów poznaliśmy zarówno to, czym powinien charakteryzować się biblioterapeuta oraz poznaliśmy przykłady bajek terapeutycznych. Poznaliśmy niezwykłego słonia w kratkę Elmera, tworzyliśmy nowe zakończenia bajek oraz drzewa marzeń. Snuliśmy sznurkowe historie, własne opowieści terapeutyczne, a warsztaty zakończyliśmy napisaniem wspólnej książki terapeutycznej. O tym jak barwne i ważne dla uczestników warsztatów były te dni, świadczą ich wypowiedzi:

 

„Super warsztaty, polecam”

„Bardzo dobrze się bawiłam”

„Dowiedziałam się ciekawych rzeczy”

„Warsztaty są świetną inspiracją”

„Na pewno wykorzystam je w swoich zajęciach”

„Wspaniała i wszechstronna rozrywka”

„Mega doświadczenie i ludzie”

„Kopalnia wiedzy i inspiracja do ciekawych zajęć”

 

 

„Warsztaty te są nieocenionym łącznikiem między moimi zainteresowaniami skupionymi na poszukiwaniu prawdy w książkach, a przede wszystkim na drugim człowieku. Dziękuję za możliwość udziału w tak ciekawym wydarzeniu”

 

 

Serdecznie dziękujemy Uczestnikom warsztatów za ogromne zaangażowanie i otwartość, a Prowadzącej za dzielenie się cenną wiedząi doświadczeniem. Do zobaczenia na kolejnych warsztatach biblioterapii.

 

Anna Klechniowska

 

 

Warsztaty realizowane dzięki wsparciu PFRON i 1% podatku.

 

 

Brak komentarzy

Napisz swój komentarz

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 - podajdalej.org.pl