#ARTETERAPIA- choreoterapia-taniec z różnych stron świata

Można stwierdzić, że każda terapia to podróż. Jest to podróż ku celom. Okazuje się, że może być to również podróż w różne strony świata. Wykorzystanie choreoterapii pozwala rozwijać samoświadomość i uwolnić emocje. Praca ruchem dobrze wpływa na kondycję psychiczną jak i fizyczną. Jej walory możemy wykorzystać w różnym zakresie. Ale co z tym podróżowaniem? Wykorzystanie tańców z różnych stron świata to atut pozwalający pobudzić wyobraźnię, wzbogacić doświadczenia i  odkrywać siebie.

 

 

 

17-19 czerwca br. grupa terapeutów z różnych stron Polski rozpoczęła podróż od przyjazdu do Konina. Następnie ze wspaniałą i bardzo roztańczoną prowadzącą- Martą Berdel przenieśli się w różne zakątki świata poprzez taniec, który w swojej pracy wykorzystają w celu terapeutycznym.

 

Taniec to bardzo wymowna forma komunikacji, kształtowania wyobraźni. Uczestnicy prócz nauki tańców ludowych/regionalnych mogli doświadczyć procesu tworzenia własnych choreografii oraz scenariuszy zajęć rekreacyjnych.  W tym roku uczestnicy obcowali również z naturą, ponieważ większość warsztatu odbyła się w pięknym parku. Przestrzeń, powiew wiatru i śpiew ptaków były dodatkiem, który uwolnił jeszcze więcej pozytywnych wibracji i refleksji.

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za ich udział i duże zaangażowanie. Pani Marcie za podzielenie się swoimi umiejętnościami i harmonię, z którą każdy wyjechał.

 

…a tak było na warsztacie #CHOREOTERAPIA- taniec rekreacyjny z różnych stron świata

 

 

Projekt „Arteterapia drogą do twórczej integracji VII” jest realizowany dzięki dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych  i 1% podatku. 

 

Komentarze są wyłączone.
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2022 - podajdalej.org.pl