#Arteterapia Biblioterapia

Książki moc, czyli warsztaty z #biblioterapia w ramach projektu #Arteterapia Droga Do Twórczej Integracji VII, które odbyły się 09-11 września 2022 roku zainspirowały naszych uczestników z całej Polski. To nie tylko czytanie książek, ale i ich tworzenie, pobudzanie kreatywności i przekładanie zdobytych odczuć na rzeczywistość.

 

 

 

Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzieli się czym jest biblioterapia, jakie są rodzaje bajek
terapeutycznych, jak przygotować scenariusz zajęć biblioterapeutycznych. Mieli okazję
stworzyć swoje bajki terapeutyczne, “oswoić potwora”, znaleźć sposoby na złość i agresję.
Uczestnicy poznali tajemnice ukryte na kartach książek, a także odkrywali talenty,
głęboko drzemiące we wnętrzu samych siebie.

 

Biblioterapia pozwala na wgląd w siebie, identyfikację z bohaterem książki i pracę nad wieloma wartościami. Uczestnicy poznali również Liska Ibiska, który zainspirował ich do stworzenia pięknej torby, którą podarowali lisiej mamie-Ani, która organizacyjnie wspierała ich na warsztacie.

 

Bardzo dziękujemy prowadzącej Aleksandrze Tomczak za zabranie w świat książek i pokazanie wielowymiarowego spojrzenia na ten rodzaj terapii. Uczestnicy wykazali się dużym zaangażowaniem oraz wachlarzem umiejętności terapeutycznych. Gratulujemy i dziękujemy. Całość Warsztatu wsparła Pani Barbara- wolontariuszka, dziękujemy z całego serca! <3

 

 

Fundacja imienia Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ od ponad 10 lat organizuje warsztaty terapii przez sztukę dzięki wsparciu PFRON- Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Warto połączyć piękno z nauką 🌹🌸♥️ #arteterapia #fundacjapodajdalej #rozwój

Komentarze są wyłączone.
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2022 - podajdalej.org.pl