AKTYWNI I NIEZALEŻNI. Każdy dzień to nowe wyzwanie

W projekcie Aktywni i Niezależni odbywają się nie tylko stałe zajęcia indywidualne i grupowe. Organizowane są również różnego rodzaju szkolenia i warsztaty.

 

 

 

 

 

 

Jednym z warsztatów, w których uczestnicy mogli wziąć udział były warsztaty samodzielności. Najpierw odbyły się one dla dorosłych. Grupa dziewcząt podjęła się prób gotowania, odkurzania czy zmiany pościeli pod okiem asystentek. Podczas warsztatów doskonaliły swoje umiejętności przydatne w życiu codziennym. Dodatkowo dziewczyny ćwiczyły poruszanie się w przestrzeni miejskiej  wykorzystując uwagi trenera aktywnej rehabilitacji Przemka, dotyczące poruszania się na wózku po mieście.

 

 

Kolejne warsztaty samodzielności były dla najmłodszych uczestników projektu. Rozpoczęły się brawurowo spływem kajakowym Ląd – Pyzdry. Po krótkim odpoczynku chłopcy uczyli się wykonywania codziennych obowiązków oraz  doskonalili umiejętność współpracy. Podczas warsztatów mieli czas na relaks. Wraz z asystentkami grali  w gry planszowe oraz odwiedzali pobliski park.

 

 

 

O tym jak bardzo udane były to warsztaty świadczyły uśmiechnięte twarze uczestników. Dziękujemy Blues Hostel za umożliwienie realizacji warsztatów.

 

Brak komentarzy

Napisz swój komentarz

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018 - podajdalej.org.pl