AKTYWNI I NIEZALEŻNI. Gdzie kucharek sześć tam ….. można dobrze zjeść!

Gyros z kurczaka z sosem czosnkowym,  ryżem i  surówką, muffinki dyniowe,  placuszki z cukinii,  domowe lody waniliowe. Te wszystkie pyszności przygotowały uczestniczki warsztatów kulinarnych, które odbyły się w dniach 21-22.11.2017 w ramach projektu: AKTYWNI I NIEZALEŻNI.

 

Warsztaty dla Podopiecznych Fundacji PODAJ DALEJ poprowadziła dietetyczka Agnieszka Kowalska. Uczestniczkami były kobiety z niepełnosprawnością – prawdziwy Babski Team 🙂

 

 

Jednak na robieniu smakołyków warsztaty się nie skończyły – nie ma tak dobrze 🙂 Przez dwa dni nasze Podopieczne poprzez zajęcia kulinarne, wieczorną i poranną toaletę ćwiczyły swoją  samodzielność i samoobsługę. A oto ich wypowiedzi:

Asia – „Ogromną satysfakcję dało mi samodzielne tarcie marchewki i cukinii na tarce oraz trzepanie jajek, duży wysiłek, ale jeszcze większa radość”

Kasia – „Przekonałam się, że obieranie warzyw i tracie czekolady nie jest wcale takie proste… Dużo czasu zajęła mi samodzielna toaleta i ubieranie się , ale udało się!”

Karolina – „Dostosowana kuchnia to świetna sprawa, bez problemu mogłam gotować ryż, a jako jedyna nie bałam się krojenia cebuli; samodzielnie się wykąpałam i ubrałam – jestem dumna z siebie”

Natalia – „Mycie naczyń mam wyćwiczone do perfekcji, a smażenie placuszków z cukinii to pachnąca przyjemność, chociaż  z tym przewracaniem ich na druga stronę  to nie taka łatwa sprawa”

 

 

Dodatkową atrakcją było wspólne wyjście do kina na film pt: „Listy do M. 3” – był śmiech do łez , ale także  łzy wzruszenia….

 

 

Podczas warsztatów uczestniczkom cały czas towarzyszyli Asystenci oraz Wolontariusze zaangażowani w realizację projektu – ich pomoc była BEZCENNA 🙂 Dziękujemy 🙂

 

 

Dziewczyny  na pytanie: Czy warsztaty się podobały? Jednogłośnie odpowiedziały:

TAK,  WARTO BYŁO – CHCEMY WIĘCEJ! 🙂

Za tydzień z tym zadaniem zmierzą się Panowie 🙂

Kochani trzymajcie kciuki i czekajcie na kolejną  relację 🙂

 

Projekt współfinansowany jest z Europejskich Funduszy Społecznych oraz 1 % podatku.

         

Brak komentarzy

Napisz swój komentarz

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018 - podajdalej.org.pl