#AkademiaŻycia Tu wszystko jest możliwe - Fundacja Podaj Dalej - jeden procent podatku na pomoc i rehabilitację dla osób niepełnosprawnych - fundacja Doktor Janaszek

#AkademiaŻycia Tu wszystko jest możliwe

Ciekawość Świata uczestników Akademii Życia i Samodzielności nie zna granic. Tu jest możliwe wszystko – nie tylko to co w głowie im może siedzieć, ale i realizacja tego. Kwestia wyobraźni uczestników, potem świat działa tak, aby się spełniało, co w głowie zaistniało. Tym razem Kuba w ramach treningu organizacji czasu wolnego, zorganizował wyjazd do Ośrodka Hipoterapeutyczno-Jeździeckiego INA CHANTE Marzeny Urbaniak. Kuba marzy o jeździe konnej.

 

 

Kiedy dotarliśmy na miejsce, mieliśmy możliwość obserwacji, na czym polega trening jazdy konnej. Potem Pani Marzena i Pan Maciej zapoznając konie z ludźmi na wózkach i wózkowiczów z końmi opowiadali o zwyczajach koni, skąd i w jaki sposób ludzie znaleźli sposób, aby tresować konie, oraz jakie są korzyści z jazdy,  jak i przeciwskazania do jazdy konnej,  w przypadku jeźdźców na wózkach. Uczestnicy mieli okazję też poznać jedno z podstawowych ćwiczeń jak wpłynąć na zachowanie konia samemu je realizując.

Krótko mówiąc, najbardziej treściwa treść jest uwieczniona na zdjęciach…

– Asystent Zbigniew

 

Komentarze są wyłączone.
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020 - podajdalej.org.pl