AKADEMIA ŻYCIA. Kwiecień plecień

Kwiecień rozpoczyna się od Prima Aprilis, czyli powszechnie znanego dnia żartów – jednak uczestnicy siódmej edycji Akademii Życia, pomimo nieustająco dobrego nastroju, po drugim miesiącu spędzonym w Koninie, wiedzą już doskonale, że branie losu we własne ręce to sprawa poważna. O kwestiach mniej lub bardziej poważnych mogliśmy porozmawiać z naszymi gośćmi – Arturem Wachowiczem i jego żoną Anną, którzy odwiedzili nas na początku miesiąca i opowiedzieli m.in. o swojej historii, codziennym życiu, a przede wszystkim o podróżach po Europie w ramach wspaniałej inicjatywy TetroTrip. Wizyta upłynęła w bardzo miłej atmosferze i była dla nas następnym argumentem przemawiającym za tym, że jedyne bariery, jakie istnieją w naszym życiu, to te, które mamy w głowie.

 

Kolejnych ciekawych zajęć przybywa, dlatego wraz z Joasią Obiałą omawialiśmy temat skutecznej organizacji czasu i synchronizowaliśmy swoje plany zajęć. Od napiętych grafików mogliśmy odetchnąć w połowie miesiąca, kiedy to nadeszły Święta Wielkiej Nocy – w Akademii pozostali wtedy Asia, Tomek i Radek, którzy w towarzystwie swoich bliskich, oraz oczywiście naszych Asystentów, przygotowali niezbędną świąteczną oprawę na najwyższym poziomie i spędzili ten czas niemal tak sympatycznie, jak w domu. To co dobre jednak szybko się kończy, dlatego pełni nowej energii (i z  zapasami świątecznego jedzonka), wróciliśmy do naszej codzienności. Podczas kiedy wszyscy na nowo rzucili się w wir stałych obowiązków, jedno z nas zaczęło znikać na tajemniczo brzmiące próby do Poznania. To nasza Asia dostała szansę wzięcia udziału w pokazie mody „Piękno bez granic”,  organizowanym w ramach Targów Look i beautyVISION. Bardzo miło było nam oglądać naszą koleżankę, która wraz z innymi podopiecznymi Fundacji Podaj Dalej oraz Nigdy Nie Jest Za Późno dumnie prezentowała się na wybiegu w zjawiskowej kreacji. Dla wszystkich mieszkańców Akademii Życia, obecnych tego dnia w Poznaniu, było to ciekawe wydarzenie, bo mogliśmy dowiedzieć się, jak wygląda organizacja takiego pokazu „od kuchni”, a przy okazji spotkaliśmy wiele znanych twarzy.

 

 

Ważnym momentem w historii Akademii Życia była również z pewnością projekcja filmu dokumentalnego pt. „6 miesięcy”, którego bohaterami są uczestnicy VI edycji projektu. Mieliśmy więc okazję skonfrontować własne przemyślenia, dotyczące  pobytu w Koninie z wnioskami naszych poprzedników.

 

 

To był kolejny intensywny miesiąc, jednak przed nami jeszcze decyzje w sprawie ścieżki zawodowej oraz praktyk, więc niebawem sprawy nabiorą zapewne jeszcze intensywniejszego tempa.

Magdalena Bebel

 

 

PS.  Pięknie dziękujemy Przyjaciołom – Pani Wandzie i Panu Władysławowi za pokazywanie pięknych i ciekawych zakątków Konina.

Brak komentarzy

Napisz swój komentarz

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 - podajdalej.org.pl