AKADEMIA SAMODZIELNOŚCI. Rekrutacja trwa

Zapraszamy do Akademii Samodzielności w Koninie!

 

Jeżeli jesteś osobą z niepełnosprawnością, jesteś pełnoletni, mieszkasz, pracujesz lub uczysz się w Wielkopolsce i chcesz poprawić swoje umiejętności życiowe, zgłoś się do Akademii Samodzielności w Koninie.

 

 

Robert zaczął rozwijać swoją karierę muzyczną- nagrał teledysk, zamieszkał samodzielnie. Michała pochłonął sport- aktywnie uczestniczy w treningach rugby na wózkach. Dominika podjęła decyzję o kontynuacji nauki, Maciej po prawie trzyletnim pobycie w szpitalach jest samodzielny w czynnościach życiowych i porusza się na wózku bez pomocy asystenta, robi prawo jazdy oraz rozpoczął pierwszą samodzielną pracę. Mateusz rozpoczyna pracę w spółdzielni socjalnej, jako grafik komputerowy… a Ty, jakie masz marzenia?

 

 

Niepełnosprawność nie może być przeszkodą w realizacji marzeń!

Akademia Samodzielności to mieszkania treningowe w Koninie. Przeprowadzasz się do nas na 15 tygodni i uczestniczysz w intensywnych treningach samodzielności. Dzięki nim nauczysz się lub udoskonalisz  poruszanie się na wózku, nauczysz się gotować i zdrowo odżywiać pod okiem dietetyka. Na zajęciach z kosmetyczką nauczysz się dbać o swój wygląd, a podczas treningów sportowych zadbasz o kondycję. Nauczysz się także zarządzać swoim budżetem oraz orientacji w terenie.

 

Ponadto wspólnie będziemy realizowali indywidualny plan rozwoju pod okiem zespołu terapeutycznego, w którego skład wchodzą: psycholog, coach oraz inni specjaliści w zależności od potrzeb (logopeda, prawnik, fizjoterapeuta, pracownik  socjalny, seksuolog).

 

Mieszkania są w pełni przystosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach. Mieszczą się na konińskiej starówce, Konin, ul. 3 maja 1-3. Cały pobyt jest bezpłatny! Z własnych funduszy będziesz  kupować  tylko jedzenie i rzeczy osobiste. Następna edycja rozpoczyna się już 4 marca 2019!

 

Do Akademii Samodzielności zapraszamy wszystkich, którzy mimo niepełnosprawności chcą być samodzielni w życiu!


Rekrutacja do projektu
odbywa się w sposób ciągły i trwa do lutego 2021 roku.

Edycje trwają cyklicznie co 15 tygodni.

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie  https://podajdalej.org.pl/co-robimy/akademia-samodzielnosci/

 

  1. Przeczytaj Regulamin i Kontrakt projektu
  2. Wypełnij formularz rekrutacyjny on-line znajduje się TUTAJ.
  3. Czekaj na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną – o dacie i godzinie spotkania poinformujemy Cię telefonicznie lub mailowo.
  4. Przyjedź na rozmowę kwalifikacyjną.
  5. Jeśli zakwalifikujesz się do projektu – daj z siebie wszystko!

 

Kto za tym stoi

Projekt pn. Akademia Samodzielności dla osób z niepełnosprawnością w Wielkopolsce jest realizowany od marca 2018 przez Fundację im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ z Konina w partnerstwie z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Poznaniu.

 

Dodatkowych informacji udziela:

Iwona Grześkowiak z Fundacji PODAJ DALEJ, kom.: 515 606 508
e-mail:  iwona.grzeskowiak@podajdalej.org.pl,

 

 

 

 

 

 

Brak komentarzy

Napisz swój komentarz

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 - podajdalej.org.pl