AKADEMIA SAMODZIELNOŚCI. Pracowity miesiąc maj

W miesiącu maju w Akademii Samodzielności odbyły się wyjazdy plenerowe, kulturalne i te bardziej oficjalne, np. wyjazd na konferencje do Czarnkowa z instruktorem niezależnego życia Piotrem Darnikowskim. Wyjazd miał na celu zdobycie nowych doświadczeń i wiedzy na temat życia w Akademii Samodzielności oraz promocji naszego Projektu usamodzielniania.

 

 

24 maja wzięliśmy udział  w musicalu pt: „Dwa światy”. Było to piękne i wzruszające wystąpienie zespołu Rytmix, na którym świetnie się bawiliśmy, ale też doświadczyliśmy wielu wzruszeń, podziwialiśmy piękne stroje i scenografię.

Zajęcia pochłaniają nam wiele czasu w ciągu dnia, ale też mamy trochę wolnych chwil. Staramy się spędzać ten czas również bardzo aktywnie. Wychodzimy na spacery do parku, na bulwary. Wspólnie motywujemy się do aktywności, gdyż ważna jest dla nas integracja uczestników oraz dobra zabawa. Braliśmy również udział w proteście rodziców  osób z niepełnosprawnością, który odbył się na placu Wolności. W tym ważnym wydarzeniu społecznym brali udział wszyscy uczestnicy Akademii.

 

 

Na zajęciach z Aktywnej Rehabilitacji, gdy jest piękna pogoda ćwiczymy w plenerze, oddychając świeżym powietrzem. Uczestniczymy również w zajęciach indywidualnych oraz grupowych np: basen, siłownia, zajęcia komputerowe, boccia, treningi sprzątania, gotowania, oraz podróżowania komunikacją miejską.  Zdobywamy doświadczenie i uzyskujemy lepszą sprawność fizyczną jak i psychiczną. Miesiąc maj, choć bardzo pracowity uważamy za bardzo udany.

 

 

Martyna Kapusta oraz Joanna Maciejewska

 

Komentarze są wyłączone.
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 - podajdalej.org.pl