AKADEMIA SAMODZIELNOŚCI. Początki bywają trudne

Tuż po Wielkanocy 3.04.2018r. rozpoczęła się nasza przygoda w Akademii Samodzielności w Koninie. Czas trwania programu 15 tygodni. Jest nas sześcioro – 2 kobiety i 4 mężczyzn z różną niepełnosprawnością. Mieszkamy w dwuosobowych pokojach.

 

W pierwszym tygodniu poznawaliśmy się nawzajem, gdyż jesteśmy z różnych miejscowości Wielkopolski. Każdy z nas ma za zadanie uczyć się samodzielnego życia w miarę swoich możliwości i sprawności. Codzienna toaleta, robienie zakupów, przygotowywanie posiłków, sprzątanie, pranie itp. W tych czynnościach pomagają nam asystenci. Bez nich nie poradzilibyśmy sobie. Każdy z nas uczestniczy również w zajęciach indywidualnych i grupowych np. aktywna rehabilitacja, basen, nauka jęz. angielskiego, zajęcia komputerowe, boccia i wiele innych oraz szkoleniach o zdrowym odżywianiu z dietetyczką itp.

 

 

Pomagamy sobie nawzajem w poruszaniu się po mieście środkami komunikacji miejskiej. W ostatnich tygodniach zwiedziliśmy Muzeum w Gosławicach, kibicowaliśmy w turnieju koszykówki na wózkach. Trójka z nas w czasie wolnym od zajęć codziennych wybrała się do kina na film Twarz. Lubimy ze sobą przebywać. Wymieniamy sobie życiowe doświadczenia, żartujemy. Mile spędzamy czas, którego chwilami nam brakuje.

 

Komentarze są wyłączone.
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 - podajdalej.org.pl