#UrodzinyPodajDalej 15 urodziny Fundacji

26 lutego w Koninie było kolorowo i z uśmiechem! Podopieczni wraz z zespołem pracowników i wolontariuszy wyruszyli na urodzinowy spacer. Mieli ze sobą różne niespodzianki!

 

 

 

 

 

15 lat temu mieliśmy to szczęście, że nie zaczynaliśmy „od zera”. Nie było co prawda żadnego majątku, funduszy, ani nawet kąta do pracy, ale byli fantastyczni ludzie! Nasza pierwsza siedziba – małe pomieszczenie przy II LO w Koninie, gdzie działali wolontariusze. Energia, zapał i chęć zmieniania świata na lepsze sprawiły, że dzisiaj pod stałą opieką Fundacji jest blisko 200 osób z niepełnosprawnością, a wielu podopiecznych stało się jej współpracownikami. W mieszkaniach treningowych, czyli Akademii Życia i Samodzielności osoby z niepełnosprawnością uczą się żyć mimo niesprawnych rąk i ciała, które niczego nie czuje. Przygotowują się też do podjęcia pracy, bo nie chcą żyć z zasiłków.

 

 

Blisko 20 asystentów i specjalistów dojeżdża do Podopiecznych i pracuje z nimi w domach, bo w Centrum na Południowej w Koninie brakuje już miejsca… Ilość próśb o wsparcie i pomoc jest coraz większa. Rośnie też liczba osób, które siadają na wózek wskutek wypadku, a doświadczenia pokazują, że im szybciej osoba po wypadku zacznie ćwiczyć, tym szybciej wróci do funkcjonowania.

 

 

Naszą tragedią jest to, że nie możemy wszystkim pomóc, bo nie mamy na to miejsca! Dlatego podjęliśmy trochę szaloną decyzję, że znajdziemy większy budynek. Przyjęliśmy wyzwanie i znaleźliśmy miejsce w Wąsoszach, gdzie powstanie Osada Janaszkowo. To nie jest przypadkowe miejsce. Wąsosze to historia, bo właśnie tutaj doktor Piotr Janaszek zorganizował jeden z pierwszych obozów dla dzieci niepełnosprawnych w końcu lat 70-tych. Osada Janaszkowo powstanie po to, żeby kolejni niepełnosprawni mieli miejsce, gdzie mogą nauczyć się żyć z niepełnosprawnością.

 

 

Możesz pomagać i czerpać z tego radość

 

Zapraszamy do pomagania i zmieniania świata na lepsze. Każda przekazana złotówka ma znaczenie. Chodzi o to, aby działać, mieć pewność, że robi się coś ważnego i czerpać z tego radość. Dlatego wychodzimy z nowymi pomysłami na pomaganie.

 

Można na przykład upiec tort PODAJ DALEJ, zaprosić swoich znajomych i opowiadać tylko o dobrych rzeczach, a przy okazji zebrać pieniądze na stworzenie Osady Janaszkowo. Przepis na tort i instrukcja działania na stronie www.OsadaJanaszkowo.pl/tort

 

 

Narzeczonych zapraszamy, aby podzielili się swoim szczęściem! Aby ich ślub zmienił nie tylko ich życie, ale też życie osób potrzebujących. Mogą poprosić gości, aby zamiast kwiatów przekazali pieniądze na stworzenie nowego ośrodka. Numer konta Fundacji PODAJ DALEJ: 78 1050 1735 1000 0024 2547 0123

 

Prosimy też o przekazanie 1% podatku. Dzięki temu stworzymy Pracownię, w której dzieci z niepełnosprawnością odmienią swoje życie! Do formularza PIT wystarczy wpisać numer KRS 0000 197 058 

 

O Osadzie Janaszkowo i jeszcze innych pomysłach na pomaganie można przeczytać na stronie www.OsadaJanaszkowo.pl

 

O naszych działaniach na bieżąco informujemy na Facebook/FundacjaPodajDalej

 

Brak komentarzy

Napisz swój komentarz

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 - podajdalej.org.pl