„Sześć miesięcy” film o Akademii Życia

      Od kilku lat w Koninie działa „Akademia Życia”. Przez pół roku młode osoby poruszające się na wózkach uczą się samodzielnego życia.

 

Akademia Życia zaprasza młode osoby z całej Polski, które są  niepełnosprawne ruchowo i poruszają się na wózkach, do podjęcia próby usamodzielnienia się. Przez kilka miesięcy mieszkają oni w specjalnie przystosowanych mieszkaniach treningowych i uczą się samodzielności. Projekt realizowany jest przez Fundację im. Doktora Piotra Janaszka „Podaj dalej” ze środków finansowych duńskiej Fundacji VELUX, w partnerstwie z Miastem Konin.

 

 

Na przełomie 2016/2017 roku poznański reżyser Jerzy Jernas towarzyszył uczestnikom Akademii Życia. Efektem pracy reżysera oraz autora zdjęć Janusza Piwowarskiego jest pierwszy w historii Fundacji film dokumentalny pod tytułem „Sześć miesięcy”.

 

 

Wcześniej autor zrealizował dwa inne obrazy o osobach niepełnosprawnych „Widzę więcej” o niewidomym trębaczu z Olsztyna – Danielu Rupińskim oraz  „Olimpijczycy” o trojgu wielkopolskich medalistach Igrzysk Paraolimpijskich. Producentem obrazu jest Fundacja Obywatelska „Czas Jaszczurów”, a projekt jego realizacji był współfinansowany ze środków PFRON będących w dyspozycji Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

 

Brak komentarzy

Napisz swój komentarz

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018 - podajdalej.org.pl